Diocesan Financial Council

Appointed for a renewable three-year term

  • Members
    • Kevin Bedolla (2nd term ends August 2022)
    • Steve Duffy (2nd term ends July 2023)
    • Amie Peters (1st term ends September 2023)
    • D’Arcy Kirkland (1st term ends July 2025)
    • Janice Passarello (1st term ends March 2025)
  • Ex Officio
    • Bishop Oscar Cantú
    • Father Hao Dinh, Vicar General
    • Rosio Gonzalez, COO
    • Deacon Eric Simontis, CFO
Diocesan Finance Staff

Deacon Eric Simontis, CFO

John Hoffman, Controller

Cindy Tang, Accountant

Julio Bermudez, Director – Audit Services